Winda

Floryda może się wydawać prawdziwym rajem na ziemi, szczególnie dla turystów, których cieszy mnogość piaszczystych plaż, błękit bezchmurnego nieba, rzucające się w oczy drapacze chmur i filmowe gwiazdy wypoczywające w miejscu prosto z marzeń. Za tą piękną zasłoną nie widać morderstw, oszustw i brutalnych scen na ulicach – są zabarwione czymś o wiele bardziej nieuchwytnym. Ta historia zdarzyła się w jednym z miejscowych hoteli. Na pierwszy rzut oka, hotelu nie różniącym się od wielu innych sobie podobnych dwugwiazdkowych noclegów, ale po krótszym rozeznaniu, odrobinie cierpliwości i kilku masażach nóg, można się chwalić, że uniknęło się śmiertelnej pułapki.

Wszystko zdarzyło w 19-piętrowej windzie, która znajduje się w hotelu. Winda wygląda podobnie jak inne, przed nią również rezyduje pan wnoszący bagaże. Szczególną cechą tej maszyny, jest fakt, że daje możliwość szybkiego dostania się na parter. Niby nic nadzwyczajnego, jednakże wciskając przycisk parteru nie wszystkim udało się zjechać na dół. Czasami w windzie zostawały tylko zegarki, biżuteria i sprzączki. Ludzie znikają, bez najmniejszej kropli krwi na podłogowym dywaniku. Zdarzenie jest osobliwe o tyle, że ma miejsce tylko wtedy windą zjeżdża jedna osoba. Ponadto winda blokuje się doszczętnie, kiedy pracownicy ściągają wykładzinę.

Personel wdrożył w życie wiele sposób, które miały zapobiec znikaniu w windzie, ale żaden nie przyniósł efektu. Zamieszczono tablicę, proszącą podróżnych aby wysiadali wcześniej ( znak samoistnie zniknął), starano się wyłączyć funkcję przycisku „P” ( jednakże ten, wciąż się naprawiał). Proponowano nawet obrady, na których przewidywano rozmowy o całkowitym zdemontowaniu windy, aczkolwiek zrezygnowano z tego pomysłu. Ponieważ zdaniem ekspertów, zdemontowanie windy bez naruszenia ścian bocznych jest niemożliwe, a interwencja w ich strukturę równałaby się zawaleniem całego budynku. Gdyż budynek został zaprojektowany tak, aby winda była jednocześnie ścianą nośną budynku.

Po tym incydencie, w hotelu przeprowadzono ankietę, w której pytano zameldowanych czy zgadzają się na przeprowadzenie eksperymentów podczas ich pobytu. Decyzje wymusiło odkrycie oryginalnych planów budynku, które ujawniły, że kiedyś wyjście z budynku znajdowało się na pierwszym piętrze, a parter był jedynie wielkim pokojem, połączonym z windą korytarzem. Pokój ten pozbawiony był okien i innych możliwości wyjścia. Pod wpływem usilnych próśb o ostrożność właściciela hoteli, eksperymenty prowadzono z rozwagą. Jednakże, nie wyjaśniono dlaczego ciała znikają, a chętny kandydat zniknął zanim otworzyły się drzwi windy. Znajdująca się w windzie kamera, po otwarciu się drzwi zarejestrowała korytarz pogrążony w zupełnej ciemności, pomimo światła wydobywającego się z windy. Na zarejestrowanym filmie widać jak odbicie jadącego na metalowych drzwiach zmienia się w trakcie jazdy. Oto ujęcie zarejestrowane tuż przed otwarciem:Image

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: